בית האופרה החדש של המבורג - Elbphilharmonie


בהמבורג לא תוכלו לפספס את המבנה החדש, הגרנדיוזי והמפעים – בית האופרה של המבורג (Elbphilharmonie). המבנה תוכנן ע"י אדריכלי־העל ז'אק הרצוג ופייר דה מרון והפך במהרה להיות האייקון הבלתי מעורער של המבורג.

מבנה 'בית האופרה של המבורג'

בית האופרה החדש מורכב משני חלקים: מבנה ישן שנבנה ב-1963 ושימש כמחסן לקקאו, תה וטבק. המנה שופץ ובו חדרי סמינר, חדרי חזרות, סדנאות ומסעדת בית האופרה. על מבנה זה הוצב מבנה זכוכית מרהיב שהגג שלו מזכיר אוהלים הפוכים, ועל חזיתותיו הותקנו 600 פאנלים מזכוכית מעוגלים. 

מהכניסה המרכזית לבניין עולים במדרגות נעות הממוקמות בתוך גליל שאורכו 82 מטרים, והוא מוביל לקומה ציבורית שתחומה בקירות זכוכית מעוקלים, בגובה 37 מטר, וממנה ניתן לצפות על הנוף המרהיב של כל המבורג. ממרפסת זו יש כניסה לאולמות הקונצרטים. האולם המרכזי של בית האופרה החדש מכיל 2,100 מקומות הממוקמים סביב במה מרכזית.

בחלק המזרחי של בית האופרה יש גם מלון. ניתן להגיע אליו מקומת הכניסה. במלון 244 חדרים וסוויטות. בנוסף, 44 דירות יוקרה עם נוף מרהיב לנהר האלבה, לנמל ועיר המבורג.

רוצים לדעת עוד על 'בית האופרה של המבורג'?

בבית האופרה של המבורג יש ביתן בו תוכלו ללמוד הכל אודות המבנה של בית האופרה של המבורג. בביתן זה תוכלו גם לקבל מידע אודות האירועים בבית האופרה. תוכלו לראות דגם בגודל 1:10 של אולם המופעים. שעות פתיחה של ביתן זה בימי שלישי עד ראשון בין השעות 10:00-17:00.