אתרים היסטוריים בהמבורג

העיר העתיקה בהמבורג היא אטרקציה אמיתית עבור תיירים רבים. האתרים המפורסמים ביותר בעיר הם בניין הצ'ילהאוס ובנייני המשרדים בבורכרדפלץ, אולם ישנם יעדים פופולריים נוספים שבהחלט מצדיקים גיחה לעיר העתיקה.


מנהרת האלבה (Elbe tunnel) המנהרה המרשימה שנבנתה לפני למעלה ממאה שנה עוברת לאורך 450 מטר מתחת לקרקעית נהר האלבה ומחברת את שכונת סנקט פאולי עם אי האלבה שטיינוורדר.  זהו פרוייקט מרשים ביותר המשמש את התחבורה המקומית גם כיום.

ה-Chilehaus אחד המבנים המרתקים ביותר בהמבורג, תוכנן על ידי הארכיטקט האקספרסיוניסטי פריץ הוגר בין השנים 1922-1924.  הצ'ילהאוס נבנה מ -4.8 מיליון לבנים, קצה הבניין נראה כמו חרטום של ספינה ענקית וכיום הוא משמש כמתחם משרדים.

מוזיאון הספנות מספר מוזיאוני ספנות בהמבורג מציעים לתיירים את ההזדמנות ללמוד עוד על היסטוריית הספנות של העיר. המוזיאונים מספקים עדות היסטורית ומתעדים את הפיתוח של נמל המבורג.

רחובות היסטוריים שיטוט ברחובות העיר העתיקה של המבורג יפגיש אתכם עם מבנים עתיקים מהמאה ה- 17 וה- 18 אשר שוחזרו בקפידה, ויגרום לכם להרגיש כמי שנזרק אחורה בזמן... בין הרחובות המעניינים:. Cremon, Deichstrasse, Peterstrasse, Bäckerbreitergang בכולם תראו מחסנים ומבני מגורים מעניינים לצד תעלות אשר אפשרו מעבר סחורה.

Kramerwitwen-Wohnungen מבנים הממוקמים ליד כנסיית סנט מיכאליס ומהווים את הדוגמה האחרונה שנותרה למבני מגורים טיפוסיים להמבורג מהמאה ה- 17.

בית הקברות היהודי באלטונה בית הקברות היהודי עוטף 400 שנה של היסטוריה ומורשת יהודית. הוא משתרע על פני שטח של כשני דונמים ומהווה שריד למה שהייתה פעם אחת הקהילות המפוארות בגרמניה.

מגדל הטלוויזיה של המבורג המבנה הגבוה ביותר בהמבורג, נבנה בין השנים 1965-1968 ומתנשא לגובה של 280 מ'. המגדל נבנה לכבוד הפיזיקאי הגרמני היינריך רודולף הרץ וכיום תוכלו ליהנות במקום ממסעדה ותצפית פנורמית מרהיבה על העיר.